Nově budované centrum služeb sv. P. Pia prošlo přísnou kontrolou
25. března 2021 Aktuality

Nově budované centrum služeb sv. P. Pia prošlo přísnou kontrolou

Ani mrazivé počasí neodradilo delegaci z Hospice Anežky České a Mobilního Hospice Anežky České od návštěvy staveniště, kde již stojí obvodové zdi Centra denních a terénních služeb sv. P. Pia. Skupinku "přísných kontrolorů provedli lidé nejpovolanější – investiční technik Jiří Prouza a zástupce ředitele pro investice Pavel Melichar. Ukázali jim prostory připravované Ambulance paliativní péče, Mobilního hospice, Charitní ošetřovatelské služby a Půjčovny zdravotnických pomůcek.

002019

A na co se naše kolegyně a kolegové mohou těšit v nových prostorech?

Mobilní hospic Anežky České získá více místa pro zdravotnický materiál. Velkou pomocí bude i více parkovacích míst pro vozový park jak mobilního hospice, tak i Charitní ošetřovatelské služby. A vrchní sestra bude mít k dispozici vlastní kancelář.

Velké změny pak čekají Ambulanci paliativní péče. V nových prostorech bude mít své místo lékař i zdravotní sestra, což v současné době není možné (dokonce se dělí o jeden psací stůl). Více prostoru bude i v nové čekárně a především bude vybudován zcela nový Stacionář léčby bolesti - ten bude sloužit především pacientům, kterým je podávána infuzní léčba. Její aplikace vyžaduje nějaký čas a stacionář bude místem k tomu plně vybaveným. K dispozici budou lůžka, místo k sezení s výhledem do zahrady.

002020

Přísným okem staveniště zhodnotili: Iva Valerová (vrchní sestra MHAČ), Petra Nováková (vrchní sestra HAČ), Jitka Pichová (vedoucí HAČ/MHAČ), Zdena Kafková (sociální pracovnice MHAČ), Elena Fajstavrová (psychoterapeutka), Josef Urban (vedoucí provozu HAČ, půjčovny zdrav. Pomůcek), Jan Král (primář HAČ), Kateřina Dostálová (staniční sestra HAČ). Po zevrubné prohlídce delegace zhodnotila, že stavba se ubírá tím správným směrem. Všichni se těší na nové prostory, které budou sloužit nejen našim kolegům, ale především všem klientům.

002021

Budované centrum denních a terénních služeb sv. P. Pia plánujeme otevřít na konci roku 2021. Stavbu umožnila dotace Královéhradeckého kraje, na jejím dokončení se však Oblastní charita musí podílet finanční spoluúčastí. Za tímto účelem sháníme finance prostřednictvím dalších dotačních programů, ale velkou pomocí jsou i částky od jednotlivců. V případě zájmu můžete podpořit náš projekt i Vy:

Domov Domácí Péči