Rozšíření Domova sv. Josefa

003461_05_017878První prosinec 2015 se do historie Domova sv. Josefa v Žirči, největšího střediska Oblastní charity Červený Kostelec, zapíše zlatým písmem. Slavnostním otevřením zde bude uveden do provozu projekt, jehož výsledkem jsou opravené prostory se 44 novými lůžky pro pacienty nemocné nejen roztroušenou sklerózou. Stávající kapacita tohoto ojedinělého zařízení se tak zdvojnásobí.  Nutno podotknout, že realizace trvala pouhých 15 měsíců.

 

V červenci 2014 obdržela Oblastní charita největší finanční účelově vázanou dotaci za dobu své existence, která činí přes 80 mil Kč a to bez spoluúčasti. Největší projekt v historii Oblastní charity Červený Kostelec zahrnuje rekonstrukci dvou objektů v areálu Domova sv. Josefa.

Dřívější budova pivovaru se změnila na objekt sv. Damiána a získá v něm trvalý domov 15 klientů v rámci služby Domov pro osoby se zdravotním postižením z celé České republiky.  V nových prostorech se podobně jako v současném Domově snoubí původní barokní architektura s moderním vybavením. Transportní zařízení, nejmodernější rehabilitační přístroje, vodoléčebné vany, vybavení cvičebního sálu, to vše zde najdou noví obyvatelé.  V prvním patře jsou pro ně připraveny převážně jednolůžkové pokoje a velká jídelna. V podkroví této historické budovy vznikne prostorný sál určený například pro konání koncertů, výstav či dalších kulturních akcí.

004568

Objekt sv. Kláry (dříve fara) bude sloužit v rámci Odlehčovací služby pro 29 nových klientů.  V přízemí bude zbrusu nový přednáškový sál, jídelna s autentickým barokním stropem a zimní zahradou a zázemí pro zdravotní sestry i další pracovníky. Pokoje zde budou vícelůžkové, v prvním patře budou vybaveny celoplošným transportním zařízením.  První patro navíc disponuje letní odpočinkovou terasou s bezbariérovým přístupem. Více informací naleznete na www.domovsvatehojosefa.cz.

004569

Projekt Rozšíření Domova sv. Josefa v Žirči byl realizován díky dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, oblast podpory 2.2: Rozvoj měst, Výzva č. 39, Název projektu: Rozšíření Domova sv. Josefa v Žirči, CZ.1.13/2.2.00/39.01354.