Návštěva hejtmana Královéhradeckého kraje
12. dubna 2021 Aktuality

Návštěva hejtmana Královéhradeckého kraje

Ve středu 7. dubna zavítala do Hospice Anežky České vzácná návštěva. Senátor a zároveň hejtman královéhradeckého kraje Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v. se totiž rozhodl darovat pro potřeby lůžkového i mobilního hospice více než 900 kusů respirátorů a při té příležitosti také proběhlo jeho setkání s personálem a prohlídka hospice.

2021_04_hac_navsteva_hejtmana04

Návštěvě hejtmana předcházela jednak vlastní zkušenost s péčí v tomto hospici, ale také jeho osobní aktivita při zajištění očkování personálu hospice. V době, kdy se rozhodovalo o rozdělování vakcín pro zdravotnická zařízení, totiž nebyl hospic v daném seznamu veden. Jedna z ošetřovatelek hejtmana skrze sociální sítě upozornila na toto opomenutí a díky tomu byla vyčleněna potřebná dodávka vakcín i pro náš personál. K dnešnímu dni je díky tomu naprostá většina zdravotníků již očkována.

2021_04_hac_navsteva_hejtmana01

Společně s hejtmanem dorazila také Mgr. Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí a David Hanuš, ředitel SOŠ sociální a zdravotní. Během setkání byla možnost hovořit s personálem o aktuální situaci na hospici, ale i o zdravotnictví a sociálních otázkách obecně.

Část schůzky byla také věnována aktuálně největšímu projektu Oblastní charity Červený Kostelec, stavbě druhé části Centra denních a terénních služeb sv. P. Pia. Nové centrum poskytne odpovídající zázemí pro služby mobilního hospice či ambulance paliativní péče. Od doby jejich vzniku v roce 2010 kapacita těchto služeb značně vzrostla a nové adekvátní prostory jsou nutné pro další rozvoj.

2021_04_hac_navsteva_hejtmana06

Stavba centra je možná díky dotaci Královéhradeckého kraje, stejně jako i provoz lůžkového i mobilního hospice. Návštěva zástupců kraje nás proto velmi potěšila – jsme vděčni za dlouhodobou podporu Královéhradeckého kraje a jsme rádi, že se naskytla příležitost k osobnímu setkání, během kterého bylo možné naši činnost ukázat zblízka.