Články

 

Návštěva Domu s pečovatelskou službou
16. května 2022 Články

Návštěva Domu s pečovatelskou službou

Ve středu 11.5  jsme se vypravili potěšit klienty Domu s pečovatelskou službou U Jakuba.

Muzikohrátky Máj
6. května 2022 Články

Muzikohrátky Máj

S Mgr. Janou Píšovou jsme prožili krásnou hodinu plnou zpěvu, říkanek, též pohádky i pohybové hry a všude znělo slovo máj a májka. Děti se z vyprávění pohádky dozvěděly, jak tento zvyk stavět májku vznikl, mohly si vyzkoušet hru na zobcovou i altovou flétnu a zaposlouchaly se do nádherných a uklidňujících tónů hudebního nástroje sansula..

Besídka maminky
5. května 2022 Články

Besídka maminky

S radostí jsme uvítali po dlouhé době ve Studánce všechny maminky, děti měly pro ně nachystané písničky, říkanku, taneček i pohádku „O kůzlátkách“. Poté jsme se odebrali všichni ke stolečkům, kde už bylo nachystané občerstvení (připravovaly též děti) a při společném pojídání a povídání jsme strávili krásné odpoledne. Snad si maminky na chvilku stačili oddechnout od všednodenních starostí…

Výlet k Ivě Špulákové
28. dubna 2022 Články

Výlet k Ivě Špulákové

Díky slunečnému jarnímu počasí a pohostinnosti paní učitelky Ivy a jejího manžela jsme si užili krásný výlet – děti se podívaly na všechna zvířátka, která u Špuláků chovají (kravičky, kozičky, kachny, ale také rybičky, morčátka, 2 pejskové..), dále nám pan Špulák ukázal, jakou používá při práci zemědělskou techniku a co všechno zvládne modrý traktůrek a byli jsme pohoštěni výborným moučníkem, který každému přišel k chuti. Děti zvládly ujít celou cestu zpět do školky pěšky a hezky z vesela.

Zdravé stravování
20. dubna 2022 Články

Zdravé stravování

S paní Markétou Hrádkovou jsme si povídali o tom, jak se zdravě stravovat a že „občas by to chtělo procvičit si tělo…“ (úryvek z písně Zdravé tělo).

Návštěva knihovny
23. března 2022 Články

Návštěva knihovny

9. března jsme navštívili s dětmi Knihovnu Břetislava Kafky v Červeném Kostelci. Přivítala nás knihovnice paní Ungrová, která nám přečetla knížku „Tohle není džungle“ od autorky Susanne Isern.

Návštěva paní Janouškové
17. března 2022 Články

Návštěva paní Janouškové

Děkujeme také paní Janouškové, která k nám do Studánky zavítala a dětem názorně ukázala, co všechno musí zvládat zdravotní sestřička.

Sanitka
16. března 2022 Články

Sanitka

Děkujeme panu Hejnovi, že přijel před Háčko ukázat dětem sanitku, děti seznámil s jejím vybavením, ukázal, jak sanitka houká a děti si mohly prohlédnout také její interiér.

Moje tělo
15. března 2022 Články

Moje tělo

Poznávali jsme, jak důmyslně je naše tělo vymyšleno, jak skvěle pracuje a funguje a některé jeho části a orgány jsme se naučili také pojmenovat.

Návštěva paní Mgr. Česenkové
10. března 2022 Články

Návštěva paní Mgr. Česenkové

Veselé odpoledne pro předškoláčky, kteří si vyzkoušeli základní počty, třídění, schopnost se soustředit i rychle zareagovat, nechyběly písničky a říkanky pro podporu a rozvoj rytmu.